Szkoła Dermatologii Onkologicznej

W imieniu Zarządu Sekcji Dermatologii Onkologicznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w spotkaniach

SZKOŁY DERMATOLOGII ONKOLOGICZNEJ 2023

W ramach działalności naukowo-edukacyjnej Sekcji Onkologicznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Szkoły Dermatologii Onkologicznej – SDO 2023.

Tak jak w minionych dwóch latach zapraszamy na spotkania on-line.

SDO 2023 odbędzie się w ramach dwóch trzydniowych, popołudniowych spotkań, w dniach 21-23 listopada i 12-14 grudnia. Wraz z najlepszymi specjalistami w dziedzinie dermatologii, onkologii, chirurgii onkologicznej i patomorfologii postaramy się wspólnie z Państwem prześledzić najnowsze doniesienia dotyczące diagnostyki i leczenia czerniaka, raka kolczystokomórkowego, raka podstawnokomórkowego, chłoniaków skóry czy raka z komórek Merkla. Będziemy rozmawiać o dermatoskopii, różnicowaniu patomorfologicznym, immunosupresji, immunoterapii, skórnych działaniach niepożądanych terapii onkologicznych, radioterapii czy leczeniu systemowym nowotworów skóry. Okiem praktyka postaramy się spojrzeć na trudne przypadki kliniczne.

Zapraszam do udziału w szkoleniach.

Płk Prof. dr hab. med. Witold Owczarek
Przewodniczący Sekcji Onkologicznej
Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego
Konsultant krajowy w dziedzinie dermatologii i wenerologii

Organizator

Sekcja Onkologiczna Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

Kierownik merytoryczny

Prof. dr n. med. Witold Owczarek

Spotkania Szkoły Dermatologii Onkologicznej

Szkoła Dermatologii Onkologicznej 2023, Spotkanie I
Szkoła Dermatologii Onkologicznej 2023, Spotkanie II